Čistý zisk finančního ústavu Commerzbank se v prvním pololetí propadl o více než 40 procent na 372 milionů eur (deset miliard korun). Druhá největší banka v Německu v úterý také oznámila, že počítá s poklesem zisku i v celém letošním roce. Doposud přitom čekala, že se jí podaří zopakovat výsledek z loňského roku, kdy čistý zisk překročil miliardu eur.

Commerzbank v Česku loni stoupl zisk na 323 milionů. Obchody z Rakouska a Švýcarska převede do Prahy - čtěte ZDE

Cena akcií Commerzbank se po zveřejnění výsledků hospodaření propadla zhruba o sedm procent. "Zhoršení výhledu se očekávalo, pokles ceny akcií ale zřejmě bude pokračovat," řekl agentuře Reuters jeden z frankfurtských obchodníků.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Commerzbank se nyní potýká zejména s negativními důsledky nízkých úrokových sazeb v eurozóně. Na aktivity v oblasti investičního bankovnictví mají navíc nepříznivé dopady i výkyvy na kapitálových trzích, uvedla agentura DPA.

Nový generální ředitel Martin Zielke, který se do čela firmy postavil v květnu, by letos měl představit svou střednědobou strategii. Podle zdrojů agentury Reuters by Zielke mohl zrušit až pětinu pracovních míst v divizi Mittelstandsbank, která poskytuje služby malým a středním podnikům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru