Ministr financí Andrej Babiš definitivně potvrdil, že elektronická evidence tržeb bude pro hotely a restaurace povinná už od prvního prosince letošního roku. Nad požadavkem Hospodářské komory na odklad EET o jeden měsíc tak, aby novinka nezasáhla do adventního období, původně váhal. Rozhodnout se chtěl nejpozději do konce srpna, nakonec ale svůj verdikt uspíšil.

"Probrali jsme to s kolegy a není důvod, abychom start EET odkládali," řekl pro HN Andrej Babiš s tím, že jde o klíčový projekt, který má v Česku narovnat podnikatelské prostředí a zlepšit výběr daní. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • EET bude pro hotely a restaurace povinná už od prvního prosince letošního roku, ministr financí tak nevyslyšel požadavek Hospodářské komory na odložení startu systému o jeden měsíc.
  • Babiš připouští, že při startu systému mohou nastat technické problémy. I proto slibuje, že kontroly finanční správy budou v prosinci a lednu tolerantnější.
  • Venkovským podnikům s deseti a méně zaměstnanci navrhuje ministr pomoci i jednorázovou dotací. Financovat ji chce z evropských fondů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.