Finanční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, která ovládá operátora O2, řeší problém, který může poškodit její největší investici v oblasti telekomunikací. Zájem PPF udržet akcie O2 v důležitém mezinárodním akciovém indexu MSCI ohrožuje nováček na pražské burze: Moneta Money Bank.

Moneta, která vstoupila v květnu na pražskou burzu a stala se třetí nejobchodovanější firmou, lépe splňuje kritéria pro zařazení do indexu. Proto by mohla podle analytiků během letošního roku O2 v indexu nahradit.

Setrvání v indexu MSCI, který vytváří stejnojmenná americká finanční organizace, je pro O2 klíčové − pomáhá aktivnímu obchodování a drží titul v hledáčku globálních investorů, bank a fondů, kteří podle něho vytvářejí svá portfolia.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.