Ani více než půltisíciletá tradice banky před nesnázemi neochrání, ukázal zátěžový test Evropské centrální banky (ECB) a Evropského úřadu pro bankovní dohled (EBA). V testu zcela propadla banka Monte dei Paschi di Siena, což je nejstarší bankovní dům světa a třetí největší italská banka. Neprošla také irská Allied Irish Banks. Nijak neoslnila ani matka české Raiffeisenbank, která měla třetí nejhorší výsledek. Testy samotné však již čelí i silné kritice, neboť vůbec nezohledňují celou řadu rizik.

Mezi 12 nejslabšími bankami se ocitly také dva největší německé peněžní ústavy - Deutsche Bank a Commerzbank. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropští regulátoři prověřili zdraví velkých evropských bank, na které připadá 70 procent bankovních aktiv EU.
  • Italská banka Monte dei Paschi zcela propadla, irské banky na tom také nejsou dobře a neoslnila ani rakouská Raiffeisen.
  • Podle Evropské centrální banky ale výsledky ukázaly, že odolnost bankovního sektoru eurozóny se ve srovnání s předchozími testy z roku 2014 zvýšila.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.