Když vláda na svém středečním zasedání schválila investiční smlouvu s firmou GE Aviation, ministr průmyslu Jan Mládek si očividně oddechl. "Podpora investice GE dnes v 17:27 prošla! Sláva. Nakonec se nám to povedlo. Děkuji kolegům z ministerstva průmyslu, CzechInvestu a ministerstva financí," napsal Mládek na svůj Twitter z vládního zasedání, které prý bylo dramatické a muselo být dvakrát přerušeno.

V článku se dále dozvíte

  • Šéf CzechInvestu Karel Kučera vítá středeční schválení investiční smlouvy mezi Českem a firmou GE Aviation na stavbu továrny na letecké motory za 10 miliard.
  • Státu se podle něj nakonec na GE podařilo vymínit záruku, že továrnu po dokončení výzkumné části projektu skutečně postaví.
  • Investice GE je srovnatelná se vstupem VW do Škodovky, říká Kučera.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru