Německá burzovní skupina Deutsche Börse získala potřebný souhlas akcionářů s plánovanou fúzí s provozovatelem Londýnské akciové burzy (LSE). Podniky se na transakci v hodnotě 27 miliard dolarů (664 miliard korun) dohodly letos v březnu. Na fúzi trvají přesto, že se Británie v červnovém referendu rozhodla odejít z Evropské unie.

Deutsche Börse pro to, aby zajistila, že její akcionáři plánované sloučení podpoří, snížila minimální hranici nutnou k odsouhlasení tohoto plánu na 60 procent. Dříve byl ke schválení fúze třeba souhlas podílníků držících nejméně 75 procent akcií firmy. Společnost také prodloužila lhůtu pro vyjádření stanoviska do úterní půlnoci.

Společnost v úterý před vypršením tohoto termínu oznámila, že s fúzí již souhlasili akcionáři držící 60,35 procenta akcií.

Sloučením LSE a Deutsche Börse má vzniknout největší provozovatel trhů s cennými papíry na světě podle objemu tržeb. Souhlas svých akcionářů mají nyní obě společnosti.

Nadále je však nejasné, zda transakce získá zelenou také od finančních regulačních úřadů v Německu a v Británii a regulátorů Evropské unie.

Portugalsko a Belgie šéfa evropského antimonopolního regulátora požádaly, aby podnikl kroky s cílem zabránit sloučené skupině, aby se stala natolik dominantním hráčem, že by to komplikovalo přístup k financím, napsal Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru