Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, v pololetí zvýšila provozní zisk OIBDA o 18 procent na 70,7 milionu dolarů (1,7 miliardy korun). V České republice ale zisk OIBDA klesl, a to o šest procent na 33,2 milionu dolarů (815 milionů korun), uvedla firma v tiskové zprávě. Zisk za druhé čtvrtletí byl pak vyšší, než činily odhady analytiků.

OIBDA je provozní zisk před odpisy a amortizací, dosažený výsledek nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů. K růstu OIBDA v pololetí přispěly zejména zlepšené výsledky CME v Rumunsku a na Slovensku.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

Celkové výnosy v pololetí vzrostly o více než tři procenta na 304,2 milionu dolarů (7,5 miliardy korun). V Česku se výnosy zvýšily jen o necelé procento na 89,5 milionu dolarů.

V samotném druhém čtvrtletí zisk OIBDA vzrostl o 12 procent na 53,6 milionu dolarů. To je lepší výsledek, než čekali analytici, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 49,2 milionu dolarů.

"Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti," poznamenal jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

CME rovněž upozornila, že tržby z televizní reklamy se v pololetí při stálých směnných kurzech zvýšily o téměř čtyři procenta. Poukázala přitom na významný nárůst těchto tržeb v Rumunsku a na Slovensku.

"Při pohledu do budoucna na zbytek roku 2016 zůstáváme velmi pozitivně naladěni ohledně našich vyhlídek pro další růst a očekáváme pokračující pokrok v našich plánech na oddlužování," uvedl druhý generální ředitel CME Michael Del Nin.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME kromě České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Na Slovensku CME v prvním pololetí zvýšila zisk OIBDA o 49 procent na 5,6 milionu dolarů. V Rumunsku zisk vzrostl dokonce o 72 procent a dosáhl 32,4 milionu dolarů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru