Tržby společnosti Geco, která v Česku provozuje mimo jiné síť prodejen s tabákovými výrobky, loni stouply o 17 procent na 30 miliard korun. Zisk společnosti se zvýšil o 48 procent na 367 milionů korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě.

Pro letošní rok si firma klade za cíl v oblasti velkoobchodní divize především další posílení pozice největšího dovozce, prodejce a distributora doutníků v Česku. Plánuje i významný růst na českém trhu v prodeji cigaret. "V rámci činnosti maloobchodní divize se předpokládá otevření dalších nových prodejen," uvádí společnost ve zprávě.

Geco, jež patří mezi největší tuzemské obchodní firmy, v Česku provozuje 258 prodejen s tabákovými výrobky a deset velkoobchodních poboček. Loni zaměstnávala 1610 pracovníků. Společnost se zaměřuje zejména na dovoz, nákup, distribuci a prodej tabákových výrobků, kuřáckých potřeb či losů. Provozuje také síť automatů na prodej cigaret.

Společnost Geco Tabak vznikla koncem roku 1991. Jediným akcionářem je podle údajů v obchodním rejstříku Geco CZ, kterou ovládá firma Castell Vastgoed Nederland se sídlem v Nizozemsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru