Pražský dopravní podnik (DPP) bude prodávat nepotřebné pozemky ve veřejných aukcích. Zájemci se mohou od poloviny července registrovat na aukčním portálu, první pozemky půjdou do dražby letos v září, sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.

DPP se tak chce zbavovat majetku, pro který nemá využití. Podnik je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10 tisíc lidí, Praha jeho provoz ročně dotuje více než 11 miliardami korun.

Do prvních dvou aukcí se mohou zájemci přihlásit do 9. září 2016, samotná aukce se uskuteční 26. září. "Zájemci budou moci přihazovat na dva pozemky na pražském Spořilově v těsné blízkosti Jižní spojky v prostoru křižovatky ulic Sliačská, Severozápadní a Severní XI. Od aukcí si DPP slibuje transparentnost i maximalizaci výnosů," uvedl Štábl.

První pozemek má rozlohu 607 metrů čtverečních a jeho vyvolávací cena je 1,013 milionu korun. Druhý měří 108 metrů čtverečních a DPP za něj chce minimálně 206 tisíc korun.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

"Pokud se tato forma prodeje dopravnímu podniku osvědčí, počítáme s využitím on-line aukcí pro prodej většiny nepotřebného nemovitého majetku," uvedl Štábl. Na prodej by tak poté mohly být mimo jiné bývalé opravárenské dílny a bytový dům v ulici Švábky.

DPP provozuje metro, tramvaje i autobusy. Zároveň vlastní na území města řadu staveb včetně dep metra, tramvajových vozoven, garáží autobusů nebo dílen.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru