Pražský dopravní podnik (DPP) bude prodávat nepotřebné pozemky ve veřejných aukcích. Zájemci se mohou od poloviny července registrovat na aukčním portálu, první pozemky půjdou do dražby letos v září, sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.

DPP se tak chce zbavovat majetku, pro který nemá využití. Podnik je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10 tisíc lidí, Praha jeho provoz ročně dotuje více než 11 miliardami korun.

Do prvních dvou aukcí se mohou zájemci přihlásit do 9. září 2016, samotná aukce se uskuteční 26. září. "Zájemci budou moci přihazovat na dva pozemky na pražském Spořilově v těsné blízkosti Jižní spojky v prostoru křižovatky ulic Sliačská, Severozápadní a Severní XI. Od aukcí si DPP slibuje transparentnost i maximalizaci výnosů," uvedl Štábl.

První pozemek má rozlohu 607 metrů čtverečních a jeho vyvolávací cena je 1,013 milionu korun. Druhý měří 108 metrů čtverečních a DPP za něj chce minimálně 206 tisíc korun.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Pokud se tato forma prodeje dopravnímu podniku osvědčí, počítáme s využitím on-line aukcí pro prodej většiny nepotřebného nemovitého majetku," uvedl Štábl. Na prodej by tak poté mohly být mimo jiné bývalé opravárenské dílny a bytový dům v ulici Švábky.

DPP provozuje metro, tramvaje i autobusy. Zároveň vlastní na území města řadu staveb včetně dep metra, tramvajových vozoven, garáží autobusů nebo dílen.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru