Průměrná sazba hypoték v červnu klesla na 1,87 procenta, a opět tak překonala dosavadní rekord, který držel letošní květen s 1,89 procenta. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných smluv včetně refinancování.

Průměrná splátka úvěru ve výši jednoho milionu korun na dvacet let klesla poprvé v historii pod pět tisíc korun měsíčně, konkrétně na 4999 korun. V srpnu roku 2008, kdy průměrná sazba dosahovala 5,82 procenta, byla průměrná splátka milionové hypotéky více než o dva tisíce korun vyšší.

Červen potvrdil, že letošní zájem o hypotéky je také rekordní. Za první pololetí si přišlo do bank zařídit hypoteční úvěr 55 266 lidí v celkovém objemu 106,705 miliardy korun. V prvním pololetí loňského roku si lidé sjednali 55 079 smluv v celkovém objemu za 90,685 miliardy korun. Právě loňský rok byl dosud rekordní, když překonal i čísla z roku 2007.

hypoindex cerven 2016
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru