Americkému výrobci hraček Hasbro ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 24,6 procenta na 52,1 milionu dolarů (1,3 miliardy korun). K růstu přispěla vysoká poptávka po panenkách Disney Princess a Frozen a také zájem o figurky z filmové série Hvězdné války, uvedla v pondělí firma.

Zisk na akcii činil 41 centů a překonal očekávání analytiků. Ti v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali zisk 39 centů na akcii. Čisté tržby se zvýšily o více než deset procent na 878,9 milionu dolarů a také byly vyšší, než čekali analytici.

Tržby z hraček zaměřených na kluky, kam spadají hračky inspirované sérií Hvězdné války či zbraně Nerf, stouply o čtyři procenta. Hračky pro kluky mají na celkových příjmech podíl asi 40 procent.

Tržby z prodeje hraček pro děvčata vzrostly o 35 procent a zaznamenaly druhý čtvrtletní růst za posledních sedm čtvrtletí. Firma koupila v roce 2014 práva na výrobu panenek inspirovaných princeznami z filmů společnosti Walt Disney, jako je Popelka a Sněhurka. Tyto panenky začala firma prodávat v letošním roce.

"Licencované hračky jsou pro hračkářský průmysl důležité, v letošním roce se budou na celkovém prodeji podílet skoro z 30 procent," poznamenala analytička výzkumné společnosti NPD Group Frédérique Tuttová.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru