Včelaři si v příštích třech letech sáhnou na víc peněz. Na dotacích dostanou 232 milionů korun, to je přibližně o pětinu více než doposud. Polovina půjde z českých zdrojů, zbytek z evropských peněz. O možnostech čerpání dotací bude ve středu jednat vláda. 

V Česku včelaří více než 54 tisíc lidí, další se stále přidávají. Tito chovatelé mají téměř 570 tisíc včelstev. Podle ministerstva zemědělství to je ale málo a ideálně by v tuzemsku mělo být až 700 tisíc úlů. Toho se však někteří stávající včelaři obávají – země už prý další včely jen těžko uživí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.