Slovenská divize stavební skupiny Skanska uspěla v tendru na vybudování úseku dálnice a rychlostní silnice v okolí Košic na východě Slovenska. Vítězná firma Skanska SK nabídla nejnižší cenu ze všech pěti účastníků veřejné soutěže, a to 197,44 milionu eur (5,3 miliardy korun). Oznámil to v pondělí správce slovenských dálnic a rychlostních silnic NDS.

Skanska a Eurovia budou muset zaplatit půlmiliardové pokuty do srpna, soud odmítl jejich odklad - čtěte ZDE

"Očekávám, že smlouvu s vítězným uchazečem podepíšeme do několika týdnů. První práce na staveništi by mohly začít v listopadu. Máme stavební povolení, stavební dokumentaci, čekáme jen na harmonizaci studie vlivů na životní prostředí," uvedl šéf NDS Róbert Auxt.

Zakázka zahrnuje výstavbu 14,4 kilometru dálnice D1 a více než jednoho kilometru rychlostní silnice R2.

Do tendru se v konsorciu s dalšími firmami zapojily i české firmy Eurovia CS a Metrostav. Toto konsorcium ale nabídlo nejvyšší cenu ze všech účastníků soutěže. Eurovia CS a Metrostav spolu s dalšími podniky spolupracovaly i v jiných dvou dosud nevyhodnocených veřejných soutěžích NDS. U jedné z nich, a to na vybudování osm kilometrů dlouhého dálničního obchvatu východoslovenského města Prešov, nabídly nejnižší cenu.

O zmiňované zakázky NDS se v jiném konsorciu ucházela i společnost M-Silnice. Sdružení těchto firem ale ani v jedné ze tří soutěží nepředložilo nabídku s nejnižší cenou.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru