Britský obchodní řetězec Marks&Spencer se v Česku po čtyřech letech ztrát přehoupl do zisku. Firma ve finančním roce 2014/2015 vydělala téměř 45 milionů korun a tržby jí stouply o 11 procent meziročně na 1,85 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Ve finančním roce 2013/2014 řetězec prodělal 391 milionů korun, o rok dříve 132 milionů korun. Jako své cíle pro hospodářský rok 2015/2016 firma uvádí snížení nákladů, modernizaci stávajících prodejen, kladný výsledek hospodaření či finanční stabilizaci skupiny.

Stejně jako v minulých obdobích společnost neplánuje otvírat nové prodejny. "Počítá pouze se změnami ve stávajících prodejnách, z nichž některé projdou modernizací s cílem zlepšit a efektivněji využít jejich prodejní kapacity za současného přizpůsobení podmínkám lokálního trhu," uvádí firma ve zprávě.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Tuzemská pobočka řetězce Marks&Spencer loni navýšila základní kapitál o 2,3 miliardy korun. Nově tak činí bezmála 2,5 miliardy korun, vyplývá z údajů v obchodním rejstříku. Mluvčí Marks & Spencer Anjali Unnikrishnan loni v tisku uvedla, že společnost zmodernizuje svůj třípatrový obchodní dům v budově Melantrich na pražském Václavském náměstí. V roce 2017 pak otevře nový obchod v Brně o velikosti dva tisíce metrů čtverečních. Celková prodejní plocha značky v ČR se tak zvýší o bezmála pět procent.

Marks and Spencer má v Česku podle svých internetových stránek 19 prodejen a zaměstnává 466 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru