Alternativní dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy může koupit konkurenční společnost Right Power přibližně s 65 tisíci zákazníky v České republice a na Slovensku. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Řekl to v pondělí jeho předseda Petr Rafaj.

Podle Rafaje společný tržní podíl obou fúzujících firem nepřesahuje hranici 15 procent. Na trhu budou nadále čelit dostatečné konkurenci. Rafaj zmínil například ČEZ, E.ON Česká republika nebo RWE. "Posuzované spojení soutěžitelů tedy nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.

Firma už dříve uvedla, že se koupí společnosti Right Power počet zákazníků skupiny Bohemia Energy zvýší na více než 900 tisíc. Cílem Bohemia Energy je i nadále růst a překonat hranici jednoho milionu zákazníků.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Do skupiny Bohemia Energy mimo jiné patří společnost Slovakia Energy, působící na Slovensku. V roce 2015 utržila 1,8 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 6,5 procenta. Tržby celé skupiny Bohemia Energy, kterou vedle Slovakia Energy tvoří v Česku působící dceřiné firmy Bohemia Energy a Comfort Energy, loni činily 10,9 miliardy korun, o půl procenta meziročně více. Od počátku letošního roku je členem skupiny i společnost Europe Easy Energy.

V souvislosti s akvizicemi Bohemia Energy ÚOHS rozhodl, že firma musí zaplatit pokutu 5,4 milionu korun. Důvodem byla pozdě nahlášená fúze se společností České Energetické Centrum (ČEC).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru