Německá burzovní skupina Deutsche Börse uvažuje o snížení minimální hranice nutné k odsouhlasení plánu na sloučení s provozovatelem Londýnské akciové burzy (LSE). Oznámila to v neděli německá burza. Ke schválení fúze podílníky Deutsche Börse je nyní třeba souhlas akcionářů držících nejméně 75 procent akcií firmy.

Deutsche Börse se ale obává, že tuto hranici bude obtížné překročit. Věc by se mohla zkomplikovat kvůli struktuře akcionářů v Deutsche Börse. Zhruba 15 procent jejích akcií drží takzvané indexové fondy, které následují výkon určitého tržního indexu, jako je třeba širší index amerických akciových trhů Standard & Poor's 500. Tyto fondy však s nabídkou na převzetí nemohou souhlasit, dokud nebude dosaženo minimální úrovně souhlasu s touto transakcí.

Podle zdroje listu The Wall Street Journal zvažuje německá skupina snížení minimální hranice na zhruba 60 procent. Konečné rozhodnutí by mohlo padnout v pondělí ráno.

Sloučením LSE a Deutsche Börse má vzniknout největší provozovatel trhů s cennými papíry na světě podle objemu tržeb.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

Skupina LSE ve čtvrtek oznámila, že fúzi v hodnotě 27 miliardy dolarů již schválily americké a ruské úřady. Na vyjádření evropských regulátorů se čeká. Před týdnem v pondělí schválili plán sloučení s Deutsche Börse také akcionáři LSE, a to i navzdory červnovému britskému rozhodnutí opustit Evropskou unii. Podniky ale tvrdí, že takzvaný brexit jejich plány nijak zásadně neovlivní.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru