Provozní zisk jihokorejského výrobce spotřební elektroniky LG se ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobil na 585 miliard wonů (přes 12 miliard korun). Dosáhl tak nejvyšší úrovně za dva roky. Vyplývá to z předběžných údajů, které firma uvedla ve zprávě pro regulační úřady.

Předběžné výsledky nicméně mírně zaostaly za očekáváním analytiků, kteří provozní zisk LG podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 599 miliard wonů. Tržby společnosti podle předběžných údajů stouply o půl procenta na 14,4 bilionu wonů.

Domácí konkurent Samsung Electronics již ve středu oznámil, že ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů zvýšil provozní zisk o 17 procent na 8,1 bilionu wonů (přes 170 miliard korun). Tržby Samsungu stouply o tři procenta na 50 bilionů wonů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru