Jednoduché smlouvy o finančních produktech v bankách, pojišťovnách nebo úvěrových společnostech téměř neexistují. Obvykle jde o dokumenty o několika jednotkách nebo desítkách stran, které často obsahují odborné výrazy a někdy také matematické vzorce pro výpočet úroků nebo penále. Přesto více než třetina lidí takovou smlouvu podepíše, aniž by ji pečlivě prostudovala. Týká se to především lidí mladších 29 let a lidí se středoškolským vzděláním.

V článku se dále dozvíte

  • Smlouvy o finančních produktech si na pobočce před podpisem pečlivě přečte jen necelých 40 procent lidí, jen pětina Čechů si raději dokumenty vezme k prostudovaní domů.
  • Bez přečtení podepíše smlouvu každý patnáctý člověk, někteří i přesto, že mají pochybnosti.
  • Stížností na finanční produkty je ovšem málo, zkušenosti s reklamací mají jen tři procenta lidí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru