Francouzský potravinářský koncern Danone, největší světový výrobce jogurtů, hodlá za 12,5 miliardy dolarů převzít amerického producenta biopotravin WhiteWave Foods. Hodnota byznysu Danone v USA se tak skoro zdvojnásobí a bude představovat 22 procent jeho celkových tržeb proti dosavadním 12 procentům.

Jde o jejich největší akvizici od roku 2007, kdy převzali kontrolu nad nizozemskou společností Numico, informuje agentura Reuters. Francouzi, jimž se nyní tolik nedaří v Rusku a Brazílii – kvůli jejich hlubokému hospodářskému útlumu –, se tak snaží posílit pozici na jiných velkých trzích. Proto za jednu akcii americké společnosti nabízejí 56,25 dolaru, o 24 procent více, než činil její kurz za posledních 30 obchodních dnů.

V článku se dále dozvíte

  • Francouzi jsou ochotni za převzetí amerického výrobce biopotravin WhiteWave Foods zaplatit 12,5 miliardy dolarů.
  • Hodnota jejich byznysu v USA se přibližně zdvojnásobí.
  • Transakci musí schválit akcionáři WhiteWave a úřady.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru