Když bylo Františku Dostálkovi, zakládajícímu partnerovi české KPMG, 56 let, byl vybrán do celosvětového vedení poradenské firmy. Vedle Česka najednou měl na starosti dalších 18 zemí. Dohlížel na ně až do roku 2014. Někteří jeho kolegové ze zahraničí už byli dávno v důchodu. Dostálek odchází z KPMG teprve letos.

HN: Potkal jste se ve světě s někým, kdo zakládal KPMG a vydržel v ní 26 let?

Ve světě je to běžné, ale nikdo neměl za sebou tu zkušenost se založením a budováním firmy v tandemu Honza Žůrek (druhý zakladatel, pozn. redakce) a František Dostálek až po vybudování něčeho, co má 900 lidí.

HN: Řada světových firem má stanovený věk odchodu do důchodu, nebo z řídící pozice. Jak je to v KPMG?

Většina kanceláří má věkový limit odchodu partnera do důchodu. Ve střední a východní Evropě to bylo nastaveno na šedesát let s výjimkami. Já jsem ve druhém funkčním období pracoval na výjimku. Mně je 66 let. U nás je to milosrdné. Ve Velké Británii je to 55 let, tam partneři opravdu v tomto věku firmu opouští.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru