Prvotní šok z výsledku britského referenda o opuštění Evropské unie na kapitálových trzích rychle opadl. Centrální banky se nyní předhánějí v ujišťování ohledně své připravenosti podpořit i dál trhy. Americký Fed zřejmě letos sazby zvyšovat nebude a obchodníci tak mohou konečně začít přesouvat svoji pozornost k hospodaření amerických korporací.

Příští týden odstartuje výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Zatímco v prvním kvartále jsme byli u titulů z indexu S&P 500 svědky meziročního poklesu zisků o 8,5 procenta, za druhé čtvrtletí se očekává snížení "jen" o 5,3 procenta. Důvodem je konec meziročního posilování dolaru a také zpomalení meziročního poklesu cen ropy, která se výrazně odrazila ode dna.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru