Zájem Čechů o letní olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru je zatím nižší. Zájezdy na letní olympiádu do Brazílie jsou stále v prodeji, vyprodané jsou jen pobyty například na zahajovací ceremoniál.

"Menší zájem než například o olympiádu v Londýně je způsoben hlavně vyšší cenou balíčku," uvedl mluvčí Čedoku Hynek Špinar.

Podle manažera IBTravel Filipa Dohnálka cestovní kancelář neprodala všechny zájezdy zejména na druhou polovinu her. "Kde nyní můžeme nabídnout slevy na zájezdy v rozmezí 20 až 50 procent," dodal.

Také podle Ladislava Pešky z cestovní kanceláře SLAN tour je poptávka po leteckých zájezdech na olympiádu obecně nižší. "Domnívám se, že to je kombinace negativních zpráv z Ria (zika, odvolání prezidentky, voda v přístavu) a bezpečnostní situace ve světě (teroristické útoky v Paříži, Bruselu, Istanbulu)," uvedl.

Kvůli obavám z viru zika ale klienti podle Dohnálka zájezdy neruší. "Myslím, že se ani nepromítly obavy z viru zika, ale spíš kombinace více faktorů – obecně bezpečnost ve světě, zika, cenově vyšší hladina a politická situace v Brazílii," řekl.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Letenek do Ria je tak v prodeji dost. "Poptávka po letenkách se v meziročním srovnání zvýšila jen nepatrně. Loni jsme od začátku roku do konce června prodali 185 letenek do Ria, letos je to 208 kusů," uvedl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Ceny letenek v době olympijských her začínají na 30 000 Kč.

Vstupenek pro české fanoušky by celkem mělo být asi 9000, podobně jako na hrách v roce 2008 v Pekingu. Ceny leteckých zájezdů včetně vstupenek na hry se pohybovaly mezi 70 000 a 90 000 korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru