Světové ceny ropy na začátku nového týdne klesají, Brent se ale drží nad hranicí 50 dolarů za barel. Saúdskoarabský ministr energetiky sice řekl, že na trh se vrací rovnováha, jeho slova ale zmírnily známky zpomalující poptávky v Asii.

Cena severomořské ropy Brent s dodáním v září vykazovala kolem půl šesté pokles o 0,4 procenta na 50,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) podobně ztrácela 0,3 procenta a nacházela se v blízkosti 48,85 dolaru za barel.

Podle analytiků banky Morgan Stanley existují náznaky, že ceny ropy by mohly opět klesnout. Poukázali na stagnující poptávku po benzinu a vyšší dodávky ropy z oblastí, kde byly přerušeny. Týká se to zejména Kanady a Nigérie.

Na cenu ropy by mohly nepříznivě působit i nízké marže rafinerií, které by mohly vést k omezení provozu.

Minulý týden zaznamenala cena ropy Brent nejvýraznější týdenní nárůst od poloviny května, mimo jiné díky slabšímu dolaru, který pomohl k růstu ceny většině komodit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru