Počet nezaměstnaných v Německu v červnu podle sezonně upravených údajů klesl více, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti zůstala na rekordním minimu 6,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový úřad práce.

Počet nezaměstnaných se snížil o 6000 na 2,69 milionu. Z toho v západním Německu počet nezaměstnaných klesl o 2000 a ve východním o 4000. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles o 5000.

"Pracovní trh pokračuje v celkově pozitivním vývoji," řekl v prohlášení šéf úřadu práce Frank-Jürgen Weise. Dodal, že poptávka po zaměstnancích od firem zůstává vysoká.

Podle neupravených údajů počet nezaměstnaných klesl proti květnu o 50 000. Míra nezaměstnanosti se snížila na 5,9 procenta z květnových šesti procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru