Když Vjačeslav Volodin, muž který v Kremlu odpovídá za vnitřní politiku, tvrdil, že podzimní parlamentní volby musí proběhnout co nejtransparentněji, málokdo mu to věřil. Podle veterána ruských politických kampaní Igora Mintusova ale je skutečně v zájmu Moskvy,
aby volby byly co nejčestnější.

Jenže současně také dodává, že to je patrně nesplnitelný cíl, protože v regionech se falšovat bude.

"Je důležité, aby kampaň proběhla legitimně a potom budou lidé důvěřovat výsledkům. Netřeba se hnát za procenty, musíme přemýšlet, jakou důvěryhodnost budou tato procenta mít," řekl Volodin na setkání s aktivisty strany Jednotné Rusko. Právě falšování voleb vyvolalo protesty v zimě 2011−2012, které Kreml výrazně vyděsily. Následně moc dokázala protestní hnutí potlačit, část aktivistů skončila za mřížemi, část v emigraci a dnes již pro Kreml prakticky nepředstavuje ohrožení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.