Popularita Instagramu se v posledních dvou letech zvýšila. Jen od loňského září přibylo 100 milionů nových uživatelů. Web Aktuálně.cz uvedl, že denně se na síti objeví 100 tisíc nových fotek a videí, a to nejčastěji z oblasti módy, hudby, gastronomie, cestování nebo domácích zvířat.

Instagram už předběhl v počtu uživatelů mnohem déle fungující Twitter. Aplikaci denně využívá 300 milionů uživatelů, což je zhruba dvakrát více než Snapchat. Podle průzkumu Pew Research Centre je Instagram nejrychleji rostoucí sociální platformou od roku 2014.

Jeden z nejpopulárnějších účtu na Instagramu má zpěvačka Selena Gomez, kterou sleduje 86,4 milionu lidí.

when your lyrics are on the bottle 😛

Fotka zveřejněná uživatelem Selena Gomez (@selenagomez),

Na paty ji sahá i zpěvačka Taylor SwiftKim Kardashian. Mezi účty s největším počtem sledujících patří také Ariana Grande, Beyonce, Justin Bieber, Nike nebo Katy Perry. Populární síti se nevyhýbá ani americký prezident Barack Obama, královna Alžběta nebo papež František

Instagram je oblíbený i v Česku. Na prvním příčkách v počtu sledujících jasně vedou čeští a slovenští youtubeři. Mezi nimi jsou GoGo, Teri Blizen či Shopaholic Nichol. Dobře si vede také modelka Alena Šeredová, rapper Majk Spirit, zpěvák Ben Cristovao nebo moderátor Leoš Mareš.

Jedním z nejčastěji používaných hashtagů je #model nebo #dog.

Související