Hospodářské výsledky hlavní části skupiny Vítkovice ostravského podnikatele Jana Světlíka zaznamenaly v loňském roce razantní propad. Ještě v roce 2014 vydělaly firmy spadající pod společnost Vítkovice 342 milionů korun. Nyní jsou podle konsolidovaných výsledků 82 milionů korun ve ztrátě.

O 17,2 procenta na 11,1 miliardy korun se propadly i tržby firmy. "Nejsou to rozhodně výsledky, se kterými můžeme být spokojeni," uvedl na valné hromadě firmy generální ředitel Libor Witassek.

Akcionáři rovněž schválili podmínky, za nichž si skupina bude moci vzít od čtyř bank syndikovaný úvěr ve výši 6,8 miliardy korun. O tento úvěr společnost usiluje už více než rok, ale doposud se jí ho nedařilo získat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.