Developerská a stavební skupina Trigema založila investiční fond. Akciová společnost Trigema Investment, investiční fond s proměnným základním kapitálem, plánuje investovat do akcií a podílů projektových společností, které budou realizovat developerské projekty. V tiskové zprávě to v pátek uvedla společnost.

Jednotlivé podfondy Trigema Investment budou mít odlišné investiční strategie. Podfond Alfa od června nabídl k úpisu investiční akcie za 54 milionů korun a k dnešnímu dni jsou již upsány akcie za 37 milionů. Investiční horizont Podfondu Alfa je dva roky a předpokládané roční zhodnocení investice je ve výši 5-8 procent. Minimální objem investice je 125 tisíc eur (při přepočtu asi 3,4 milionu korun). Správcem nového fondu je Amista investiční společnost.

Fond bude investovat peníze od kvalifikovaných investorů do rezidenčních developerských projektů. První dva z nich jsou bytové projekty Trigemy v Letňanech a v Horních Měcholupech, jež mají vydané stavební povolení a zajištěné bankovní financování.

Ke zhodnocení investice dochází poté, co je bytový dům dokončen a byty v něm jsou rozprodány.

Trigema patří mezi 10 největších bytových developerů v Praze, za dobu své existence firma prodala více než 1300 bytů. Roční obrat skupiny převyšuje jednu miliardu korun. V loňském roce Trigema vykázala zisk před zdaněním ve výši necelých 127 milionů korun. Vyplývá to z dnes zveřejněné výroční zprávy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru