Radim Malinowski si v době svých studií na vysokoškolských kolejích v Brně, všiml, že se na chodbách třináctipatrové budovy svítí 24 hodin denně. Rozhodl se proto zjistit, zda s tím nelze něco udělat.

Aby získal potřebná data, vyvinul v rámci své bakalářské práce prototyp zařízení, které dokáže snímat pohyb a zaznamenávat údaje na paměťovou kartu. Správa budovy následně Malinowskému povolila nainstalovat snímač na strop jedné z chodeb. Výsledky měření ukázaly, že se na kolejních chodbách po 98 procent času nikdo nepohybuje a svítit po celý den je tedy zbytečné.

V článku se dále dozvíte

  • Student VUT v Brně vyvinul zařízení, které ukázalo, že se na chodbách vysokoškolských kolejí svítí většinu času zbytečně.
  • Po dokončení školy se rozhodl nabízet svoje řešení i firmám, slibuje jim úspory na energiích.
  • Jeho startup EnLog teď získal peníze na rozvoj prostřednictvím prvního českého investičního crowdfundingu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru