Společnost CET 21, která provozuje televizi Nova, se loni vrátila do zisku. Firma vykázala čistý zisk 197 milionů korun, zatímco rok před tím měla ztrátu 583 milionů korun. Tržby stouply o šest procent na 4,5 miliardy korun, vyplývá z výroční zprávy společnosti.

Většina tržeb za rok 2015 pocházela z prodeje reklamy. Příjmy z inzerce se loni meziročně zvýšily o šest procent na 3,66 miliardy korun. Za ostatní obchodní aktivity firma utržila 471 milionů korun a prodej reklamy na internetu vzrostl o 12 procent na 132 milionů korun.

CET 21 loni zaměstnávala 544 lidí, což je o 13 méně než v roce 2014. Osobní náklady klesly o 14 procent na 484 milionů korun.

Společnost CET 21 je součástí společnost Central European Media Enterprises (CME), která vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku. CET 21 má licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru