Pojídat hmyz se v Evropě považuje za velice nezvyklé, až extravagantní. Brouci, housenky, luční kobylky, cvrčci, mravenci a další havěť na talíři je něco, co spotřebitele ve vyspělých zemích prostě neláká.

Navíc v Evropě, včetně Česka, nebo i v Severní Americe chybí potřebné zákony, které by hmyzí pokrmy oficiálně uznávaly jako zdroj lidské výživy. Stát by na jejich kvalitu musel také dohlížet – stejně jako na všechny potraviny.
Ale časy se mění. Entomofágů, tedy lidí, kteří přišli hmyzu na chuť, ve vyspělých zemích zvolna přibývá. Rodí se nový byznys, byť z pohledu celého spotřebitelského trhu zůstane nejspíš okrajovou záležitostí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru