Světovým podnikatelem roku se stal Australan Manny Stul, který se z chlapce narozeného v uprchlickém táboře vypracoval na jednoho z největších výrobců hraček na světě. Cenu si odnesl ze slavnostního vyhlášení, které se konalo v sobotu večer v Monte Carlu. Porota prestižní soutěže, kterou letos již pošestnácté pořádala poradenská společnost EY, vybírala vítěze z 55 finalistů z 50 zemí světa. 

Za 16 let v čele Moose Enterprise dokázal Stul zvýšit tržby o neuvěřitelných 7200 procent. Z malé firmy, kterou převzal v roce 2000, vybudoval globální hračkářskou společnost, která prodává své výrobky v 80 zemích světa. Dnes je jeho podnik čtvrtou největší hračkářskou firmou v Austrálii a šestým největším hráčem ve Spojených státech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.