I když mezivládní dohody Česku do budoucna věští příliv čínských investic ve výši přes 240 miliard korun, největšími investory v tuzemsku zatím zůstávají firmy z USA, Německa, Jižní Koreje či Tchaj-wanu.

Ty do země stále častěji přicházejí s projekty s vyšší přidanou hodnotou. "Pro nás jsou takové investice klíčové. Přinášejí s sebou totiž vyšší mzdy pro kvalifikované české odborníky, které tu takové firmy potom zaměstnávají," říká šéf vládní investiční agentury CzechInvest Karel Kučera. Podle něho navíc dnešní investoři méně spoléhají na investiční pobídky. "Loni o ně nežádalo přes 30 procent investorů, v roce 2014 jich přitom byla téměř polovina," uvádí ředitel.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru