Stavební společnost Hochtief CZ loni snížila čistý zisk na 50 milionů korun z předloňských 64 milionů. Tržby firmy meziročně vzrostly o 10,3 procenta na 5,62 miliardy korun. Společnost o tom v pátek informovala v tiskové zprávě.

"Loňský rok považuji za úspěšný, jelikož společnost stabilizovala svou dobrou výchozí pozici z roku 2014 ve všech klíčových indikátorech. Dopředu jsme se posunuli i v rozvoji podnikání na slovenském stavebním trhu, kde jsme založili dceřinou společnost Hochtief SK. Úspěšně jsme pronikli i do výstavby železniční infrastruktury," uvedl člen představenstva zodpovědný za ekonomiku Jörg Mathew. Letos firma plánuje další zvyšování svého tržního podílu v ČR.

Ke konci loňského roku firma zaměstnávala 1091 lidí, meziročně o tři více. Loni společnost vytvořila vlastní tým projektantů pro pozemní stavitelství. Objem investic dosáhl 47 milionů korun, což je meziročně více než dvojnásobek.

Největším aktuálním projektem firmy je stavba dálnice D3 v úseku Strážov – Brodno u Žiliny. Zásoba práce ve výši 6,12 miliardy korun podle Mathewa poskytuje teoretickou jistotu práce na následujících 15 měsíců.

Z velkých stavebních firem působících na českém trhu výsledky za loňský rok zveřejnily Metrostav, Skanska a Eurovia. Metrostav loni snížil tržby meziročně o 0,6 procenta na 19,2 miliardy korun, Eurovia je zvýšila o pětinu na 18,5 miliardy korun, Skanska o osm procent na 15,8 miliardy.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Největší německý stavební koncern Hochtief působí v České republice od roku 1999, kdy koupil společnost VSB. Firma nedávno pracovala například na stavbě divadla v Plzni, na rekonstrukci památky UNESCO – zámeckého návrší Litomyšl, revitalizaci kláštera Broumov či výstavbě multifunkčního stadionu v Edenu. Společnost se podílela i na výstavbě Lochkovského tunelu a mostu na vnějším pražském okruhu, tunelu Blanka nebo na rekonstrukci pojezdové dráhy na Letišti Václava Havla.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru