I přes občasný déšť je Česko stále ohrožené suchem a je třeba s vodou dobře hospodařit, varuje ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Kromě dotací, jež z evropských peněz proudí na budování rybníčků nebo remízků, které udrží vodu v krajině, bude stát brzy přispívat i domácnostem na budování retenčních nádrží nebo obcím na hloubení a úpravu studen. 

"Chceme motivovat lidi, aby lépe hospodařili se srážkovou vodou, protože jinou nemáme a mít nebudeme. V nejbližších měsících chceme představit konkrétní dotační program na podporu budování nádrží na srážkovou vodu," říká ministr.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.