Třicet firem nahlásilo od začátku roku hromadné propouštění, které se podle Úřadu práce dotklo celkem 1752 lidí. Oproti stejnému období minulého roku klesl počet takových společností o třetinu. Ještě horší to bylo předloni, kdy propouštělo skoro osmdesát firem. O propouštění přesto manažeři mluví neradi, bojí se, že se jim to vymstí.

Podle zákoníku práce se o hromadné propouštění jedná tehdy, když dá firma maximálně se 100 zaměstnanci výpověď deseti a více lidem. U největších firem pak jde o propuštění minimálně 30 lidí. Politici navíc mluví o změně, která by za hromadné propouštění považovala teprve odchod stejného počtu zaměstnanců z jedné pobočky. Ne už tedy z celé firmy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.