Americká společnost Johnson & Johnson se dohodla na převzetí výrobce přípravků na vlasy a produktů tělové péče Vogue International zhruba za 3,3 miliardy dolarů (79,7 miliardy korun). Firma to uvedla ve čtvrtečním sdělení. Výrobky Vogue se prodávají ve 39 zemích světa včetně USA.

Johnson & Johnson, který vyrábí například výrobky značek Neutrogena nebo Clean & Clear, tak rozšíří svoje portfolio o řadu šamponů značky OGX či přípravků vlasové péče značky FX. Johnson & Johnson je rovněž největším světovým výrobcem produktů pro zdravotní péči.

Transakci ještě musí schválit regulátoři. Dokončena má být v letošním třetím čtvrtletí.

Vogue, která sídlí na Floridě, drží soukromé subjekty, což znamená, že na rozdíl od veřejně obchodovaných akciových společností nemá povinnost zveřejňovat například kvartální hospodářské výsledky. Menšinový podíl 49 procent ve firmě Vogue v roce 2014 koupila společnost soukromého kapitálu Carlyle Group, informovala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru