V Praze začnou od prvního srpna platit nové stavební předpisy, které významně ovlivní práci developerů. Přestože se s konkrétními novinkami teprve seznamují, nová pravidla podle nich ukončí více než roční období nejistot, kdy byla příprava nových projektů v mnoha ohledech komplikovaná.

"Věříme, že problémy s Pražskými stavebními předpisy jsou definitivně dořešeny a bude tak konečně jasné, podle čeho můžeme stavět," říká mluvčí společnosti Central Group Marcela Fialková. Časté změny legislativy od pozastavení platnosti předpisů vloni v lednu do současnosti podle ní firmu stálo zhruba 40 milionů korun, které musel developer investovat do vícenákladů na projekční, inženýrské a architektonické práce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.