Jedna z velké trojky světových konzultantských firem je proslulá vysokým nasazením svých lidí. Je to dáno způsobem, jakým McKinsey funguje. Každé dva roky se člověk posouvá v kariérní pyramidě výš, nebo odchází. Během roku se jeho pozornost typicky soustředí na konkrétní projekty. Ty zpravidla trvají od několika týdnů po tři měsíce. Pak se začíná znovu.

"Můžete si to představit tak, že si hledáte po třech měsících novou práci," říká k tomu Martin Nepraš, jeden ze řídících partnerů pražské kanceláře. Tu vede spolu s Danielem Svobodou a Tomášem Víškem. Všichni tři v McKinsey působí přes 15 let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • McKinsey je jako pyramida. Musíte postupovat nahoru, nebo jít ven, říkají řídící partneři pražské kanceláře.
  • V takovém systému nemají šéf ani jeho podřízení důvod házet si vzájemně klacky pod nohy. Ví, že se brzy stejně posunou dále.
  • Headhunterům, kteří se snaží přebrat zaměstnance, se firma brání třeba nabídkou pěti týdnů dovolené i neplaceného volna.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru