Do tradičních velbloudích závodů se zapojí moderní technologie. Nejde jen o robotické jezdce a nové postupy léčby velbloudů, ale nově i o senzory, které měří údaje o tempu a rychlosti velblouda. Právě ty si nedávno patentoval Sajíd Alnofeli, student ze Spojených arabských emirátů, a chce na tom vydělat. Zakládá vlastní firmu. Závody velbloudů a péče o ně jsou totiž v zemích Perského zálivu velkým byznysem.

"Zjistil jsem, že v odvětví velbloudích závodů existují určité problémy, včetně toho, že moc nerozumíme zdravotnímu stavu velbloudů a tomu, jak zvýšit jejich výkon v závodech," řekl Alnofeli listu The National sídlícímu v Abú Dhabi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Student ze Spojených arabských emirátů si patentoval několik moderních technologií, které mají pomoct při tradičních velbloudích závodech.
  • Jde například o robotické jezdce nebo senzory, které měří údaje o tempu a rychlosti velblouda.
  • Velbloudí závody jsou velkým byznysem. Jen za péči o závodního velblouda jeho majitel utratí asi 35 tisíc korun měsíčně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.