Představenstvo italského ústavu UniCredit se zítra sejde na mimořádném zasedání, aby vybralo headhunterskou firma, jež bude hledat nového generálního ředitele banky. 

Dosavadní šéf Federico Ghizzoni by měl opustit svůj post na začátku příštího týdne. Britskému listu Financial Times to nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. O chystané změně na čele banky píše i agentura Reuters.

Akcionáři jediné italské banky se širším globálním záběrem už nejsou delší dobu s Ghizzonim spokojeni. Kurz jejích akcií od počátku roku spadl zhruba o 40 procent.

"Je tu devadesátiprocentní pravděpodobnost, že Ghizzoni rezignuje," uvedl jeden ze zdrojů. Banka tyto informace odmítla komentovat.

UniCredit se výrazně angažuje v zemích střední a východní Evropy,  včetně České republiky. Působit na českém trhu začala v listopadu 2007. Její tuzemská pobočka vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru