Stačí jeden telefonát, auto bez řidiče přijede do pěti minut a odveze vás, kam si budete přát. Alternativní taxislužba Uber nyní dokázala, že svůj cíl myslí zcela vážně. Ulice amerického Pittsburghu začal brázdit její prototyp samořízeného vozidla a Uber se tak oficiálně přidal do konkurenčního závodu ve vývoji této technologie.

Testovací jízdy hybridního sedanu Ford Fusion budou podle oficiálního prohlášení probíhat v Pittsburghu a jeho okolí. "Naše město má v zavádění inovací již tradici. Nyní podnikáme spolu s Uberem další krok kupředu a snažíme se utvářet budoucnost přepravy," řekl u příležitosti oznámení pittsburghský starosta William Peduto a vyjádřil tak své potěšení, že se Uber rozhodl zahájit testování svých vozů právě v jeho městě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.