K pochybení se zajištěním státních dluhopisů proti tržním rizikům docházelo pouze mezi lety 2004 a 2005 a během krizového roku 2009 a je za ně odpovědný bývalý šéf odboru řízení státního dluhu Jiří Franta, tvrdí dnes již bývalý náměstek ministra financí Jan Gregor. Právě pod něj problematika řízení dluhu od roku 2010 až do tohoto měsíce spadala.

Jiřího Frantu redaktoři HN opakovaně kontaktovali, ale i při osobním jednání odmítl cokoli sdělit.

Gregor tento měsíc za Českou republiku nastoupil do Evropského účetního dvora. Když jej tehdejší ministr Miroslav Kalousek v roce 2010 jmenoval náměstkem, Gregor si vymínil, aby Frantu z vedení odboru odvolal. Jeho nástupcem se stal Petr Pavelek, který se podle Gregora v minulých šesti letech snažil poměry na ministerstvu napravit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bývalý náměstek ministra financí Jan Gregor označuje za viníka pochybení při zajištění státních dluhopisů někdejšího šéfa odboru řízení státního dluhu Jiřího Frantu.
  • Podle Gregora navíc situaci zkomplikoval tržní vývoj.
  • Interní audit byl zmanipulovaný od samého začátku, říká Gregor v rozhovoru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.