Pokud chce člověk absolvovat cestu přes půlku světa, často se nevyhne přejezdům mezi letišti v rámci jednoho města. Všiml si toho i zakladatel brněnského start-upu Skypicker (nově přejmenovaného na Kiwi.com) Oliver Dlouhý a rozhodl se na tom postavit novou službu.

Stránka zaměřená na vyhledávání navazujících letů bude nově nabízet také zařízení dopravy mezi letišti, ať už formou taxi, autobusu nebo vlaku. Pilotně začne služba fungovat během několika týdnů mezi londýnskými letišti. V rozhovoru pro HN Oliver Dlouhý také zdůvodňuje, proč se Skypicker mění na Kiwi.com a jaké další plány s rychle rostoucí společností má.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Globálně úspěšný vyhledávač letenek Skypicker ve středu změnil název na Kiwi.com.
  • Důvodem je mimo jiné to, že brněnská firma chce nově klientům nabízet i pozemní dopravu a ubytování.
  • Skypicker vznikl v roce 2012. Loni dosáhl obratu 2,2 miliardy korun a v Brně zaměstnává 560 lidí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru