Pražské služby a firma AVE CZ se do tendru o svoz pražského odpadu za více než 12 miliard korun přihlásily v konsorciu. Ve středu to napsal deník E15. O svoz odpadků, který zajišťuje pražský magistrát, se firmy nyní dělí v poměru dvě ku jedné.

AVE CZ navíc drží v Pražských službách 19,3 procenta akcií. Obálky s nabídkami, z nichž magistrát vybere tu s nejnižší cenou, se podle E15 otevíraly v pondělí. Výsledek ale město zatím nezveřejnilo. Vítěz by měl svážet odpad od srpna.

"Nabídku jsme podali v rámci konsorcia s Pražskými službami. Byli jsme tak schopni využít všech stávajících kapacit v Praze, ať už jde o nádoby, svozovou techniku, spalovnu Malešice či rezervní kapacity skládek," uvedla mluvčí AVE CZ Jana Vondráková. Spojení společností pro tendr potvrdil i mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Dalším účastníkem soutěže je podle deníku společnost Komwag. Partnery, s nimiž firma do tendru vstoupila, mluvčí Komwagu Marta Blumtrittová neupřesnila. Podle některých informací by ale firma měla figurovat v rámci nabídky Pražských služeb a AVE CZ.

Magistrát po několika letech odkladů vypsal tendr letos v lednu. Hodnotu desetileté zakázky odhadl na 12,8 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Účastníci tendru cenové nabídky nesdělili. Vondráková E15 jen potvrdila, že se Pražské služby s firmou AVE CZ, která patří do holdingu EP Industries Daniela Křetínského, dostaly pod 12,8 miliardy korun.

Původně se očekávalo, že Pražské služby budou o zakázku s AVE CZ soupeřit, píše deník. Praha se totiž snažila získat akcie, které v městské firmě drží Křetínského společnost, aby mohla svoz odpadu bez soutěže přiklepnout Pražským službám. Jednání o odkupu akcií však skončilo neúspěchem.

Pražské služby loni meziročně zvýšily čistý zisk o 18,5 procenta na 91,3 milionu korun. Celkové výnosy naopak klesly o 10,7 procenta na 2,6 miliardy korun. Společnost vlastní ze 77 procent hlavní město, necelou pětinu akcií drží právě firma AVE.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru