Britská bankovní skupina HSBC začala propouštět 850 britských pracovníků informačních technologií. Spustila tím první část restrukturalizace, v níž zruší v Británii do konce tohoto roku celkem 8 tisíc pracovních míst. Většina propouštěných v pondělí dostala oznámení, řekly agentuře Reuters nejmenované zdroje. Banka zprávu odmítla komentovat.

Bance HSBC klesl loni zisk o 1,2 procenta. Může za to pokles cen ropy i ekonomické zpomalení Číny - čtěte ZDE

HSBC loni v červnu oznámila plán zrušit po celém světě téměř 50 tisíc pracovních míst, tedy téměř 20 procent své celkové pracovní síly. Banka zároveň omezí aktivity v investičním bankovnictví, sníží objem aktiv o čtvrtinu a zaměří se na rychle rostoucí ekonomiky v Asii, kde má své kořeny.

HSBC měla ke konci loňského roku v Británii 47 tisíc zaměstnanců. Z nich by mělo odejít až 8 tisíc lidí.

V rámci nové strategie se HSBC zaměří na růst v Asii, kde chce zvýšit investice a posílit přítomnost zejména na jihovýchodě Číny. Banka nicméně počátkem roku rozhodla, že nepřesune své sídlo z Londýna zpět do Hongkongu, kde před více než 150 lety vznikla.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru