Tuzemské Raiffeisenbank v letošním 1. čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o více než 26 procent na 517 milionů korun. Důvodem poklesu zisku banky je vytvoření jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů. Druhým důvodem jsou náklady na integraci retailového bankovnictví české Citibank. Banka o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě. Celková aktiva banky pak meziročně vzrostla o 21 procent na 269 miliard korun.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně klesly o 1,1 procenta na 1,5 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků meziročně pak klesly o 9,5 procenta na 417 milionů korun.

Provozní náklady banky naopak meziročně vzrostly o 21 procent na 1,58 miliardy korun. "Tento nárůst je způsoben absorpcí nákladů na integraci retailového bankovnictví české Citibank a především pak vytvořením jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů," uvedla banka.

Objem poskytnutých úvěrů klientům banka ke konci března meziročně zvýšila o 12,8 procenta na 197 miliard korun. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 24,1 procenta na 199 miliard korun.

Konkurenční České spořitelně v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o 7,9 procenta na 3,4 miliardy korun. Komerční bance čistý zisk klesl o 16,3 procenta na 2,9 miliardy korun a české a slovenské UniCredit Bank o pětinu na 1,3 miliardy korun.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru