Tuzemské Raiffeisenbank v letošním 1. čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o více než 26 procent na 517 milionů korun. Důvodem poklesu zisku banky je vytvoření jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů. Druhým důvodem jsou náklady na integraci retailového bankovnictví české Citibank. Banka o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě. Celková aktiva banky pak meziročně vzrostla o 21 procent na 269 miliard korun.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně klesly o 1,1 procenta na 1,5 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků meziročně pak klesly o 9,5 procenta na 417 milionů korun.

Provozní náklady banky naopak meziročně vzrostly o 21 procent na 1,58 miliardy korun. "Tento nárůst je způsoben absorpcí nákladů na integraci retailového bankovnictví české Citibank a především pak vytvořením jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů," uvedla banka.

Objem poskytnutých úvěrů klientům banka ke konci března meziročně zvýšila o 12,8 procenta na 197 miliard korun. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 24,1 procenta na 199 miliard korun.

Konkurenční České spořitelně v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o 7,9 procenta na 3,4 miliardy korun. Komerční bance čistý zisk klesl o 16,3 procenta na 2,9 miliardy korun a české a slovenské UniCredit Bank o pětinu na 1,3 miliardy korun.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru