Moneta Money Bank, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, v letošním 1. čtvrtletí vykázala pokles zisku po zdanění zhruba o devět procent na 1,08 miliardy korun. Provozní výnosy se meziročně snížily také o devět procent na 2,77 miliardy korun. Vyplývá to ze čtvrteční zprávy, kterou banka zveřejnila na svých internetových stránkách.

Vklady klientů v prvním čtvrtletí pokračovaly v růstu, ke konci března stouply na 111 miliard korun proti 108,7 miliardy na konci loňska. Úvěry klientům za první tři měsíce letoška naopak mírně klesly na 107,7 miliardy korun ze 108,4 miliardy ke konci loňského roku, uvedla banka.

"Celkově společnost reportovala relativně smíšené výsledky," uvedl analytik Patria Finance Václav Kmínek. Při pohledu na výsledky a komentáře managementu je podle něj patrné, že Moneta v prvním čtvrtletí nezaúčtovala platby ročního příspěvku do rezolučního fondu a fondu pojištění vkladů, což výrazně vylepšilo její nákladovost ve srovnání s Komerční bankou nebo Erste Bank. "Očekáváme tak spíše neutrální reakci trhu," dodal. Akcie banky rostly před 10.00 na pražské burze o dvě procenta na 74,45 koruny.

Moneta je v Česku šestou největší bankou, která má milion klientů. Ve zhruba 230 pobočkách zaměstnává více než 3000 lidí.

Monetu Money Bank vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited, která nabídla v minulém týdnu 51 procent akcií banky na pražské burze. Souvisí to se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru