Říká se tomu "sociální sítě chudých" - jsou to diskuse pod články na zpravodajských serverech. Těžko říct, proč a o co by měli autoři těch často velmi nenávistných poznámek být chudší než uživatelé Facebooku, který je zadarmo. Ledaže snad by byli chudí duchem.

Tyto diskuse nemá příliš cenu zkoumat v případě, že se jedná o politický článek - komentářů jsou tam stovky a velmi nevybíravé, ale někdy se poštěstí narazit i na něco téměř poetického. Včera jsem objevil článek o ztroskotané lodi. Na pobřeží Libérie, na místě vzdáleném 80 kilometrů od hlavního města Monrovie, moře vyplavilo ropný tanker. Zčásti byl poškozen požárem a na palubě zůstal jen jeden ze dvou záchranných člunů - klasický příběh lodi bez posádky bloudící oceánem, který v dětství fascinoval každého z nás.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru