Pátek 13. května bude pro tisícovku zaměstnanců z celkem 40 firem hodně nevšední pracovní den. Místo do zaměstnání zamíří do 120 neziskových organizací, obcí a dalších míst a budou pomáhat zlepšit kvalitu života místním lidem.

V rámci Give & Gain Day 2016, jak je tato akce nazvaná, je pro dobrovolníky připravena fyzická práce, jako renovace parků, chráněných území a oprava památek, ale i pomoc seniorům a potřebným.

Zapojí se velká města jako Praha, Brno, Pardubice, Ostrava, ale i menší města a obce. Akci při příležitosti mezinárodního dne firemního dobrovolnictví koordinuje Byznys pro společnost, platforma sdružující společensky odpovědné podniky. 

Nově se letos firemní dobrovolníci zapojí i do odborné pomoci a svojí expertízou a zkušenostmi pomohou neziskovým organizacím s různými tématy, například v řízení lidí, v marketingu a podobně. V Praze budou firemní dobrovolníci k vidění například v organizaci Neposeda, která pomáhá zlepšovat komunitní život v Praze, v domě Palata pečující o lidi se zrakovým postižením nebo v parku na Kavčích Horách na Praze 4. V Brně zase podpoří místní sdružení Naděje, v Ostravě organizaci Moment nebo v Pardubicích speciální školu Svítání.

Letošní ročník akce také poprvé ocení své hrdiny, firemní dobrovolníky, kteří se systematicky pomoci  věnují již několik let. Celkem 25 z nich obdrží nový titul Give&Gain Heroes a jejich příběhy se budou mapovat v rámci letošní dobrovolnické akce.

V pátek se uskuteční již šestý ročník mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day. Například zaměstnanci Agentury Personal Connect budou pomáhat mladým lidem s postižením návratu do práce. Experti z personální agentury předají zdarma své zkušenosti klientům organizace FOSA, která se stará o handicapované, a pomohou jim při hledání zaměstnání.

Zaměstnanci firmy úklidové firmy Zenova upraví ve spolupráci s Prahou 4 veřejný prostor v této části města, zapůjčí úklidové stroje, pomůžou s úpravou veřejných parků a ploch Kavčích hor, Pankráce a Budějovické ulice.

Distributor papíru Antalis připraví pro Palatu celodenní program pro seniory se zrakovým postižením. Zaměstnanci Antalisu je podpoří předčítáním z knih a časopisů, rozhovory, procházkou nebo společným luštěním křížovek.

Give&Gain Day je největší mezinárodní akce firemního dobrovolnictví, kterou zašťiťuje britská organizace Business in the Community. Za pět let se Give & Gain Day v České republice zúčastnilo již 3 200 dobrovolníků, kteří odvedli 25 500 hodin práce pro neziskový sektor v hodnotě 4 milionů korun.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru